lalki domek
Strefa Dziecka

Zabawki na lata – drewniany domek dla lalek

Gdy w domu jest małe dziecko, są i zabawki. Mnóstwo zabawek, których przybywa z każdym świętem i odwiedzinami rodziny. Niestety, w większości są to mało wartościowe przedmioty, które szybko nudzą się i psują. Dlatego warto wybierać zabawki ponadczasowe, jak drewniany domek dla lalek.

Jakie zabawki są ponadczasowe?

Segment zabawek to dosłownie morze różnego typu produktów, przeznaczonych dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Wśród nich znaleźć można dosłownie kilka kultowych, ponadczasowych pozycji, po które od lat sięgają dzieci na całym świecie. To zabawki, które się nie nudzą ani nie wychodzą z mody. Warto wymienić tutaj przede wszystkim klocki z drewna, lalki, samochodziki, pluszowe misie, konia na biegunach i domek dla lalek drewniany. Jesteśmy pewni, że Twoje dziecko posiada w swojej zabawkowej kolekcji co najmniej jedną z w/w pozycji. I często do niej wraca.

Zalety drewnianych zabawek

Zanim rynek zabawek dla dzieci zdominował plastik, były one wykonywane głównie z naturalnych materiałów, w szczególności z drewna. Z surowca tego można tworzyć nieskończoną ilość konstrukcji. Wykonane ręcznie, drewniane zabawki są wytrzymałe, bezpieczne, estetyczne, przyjazne dla środowiska i rewelacyjnie pobudzają wyobraźnię. Stanowią solidną, uniwersalną i ponadczasową alternatywę dla krzykliwych, tandetnych i nietrwałych wyrobów plastikowych. Drewniane samochodziki, klocki czy domki cieszą się niezmienną popularnością od pokoleń. Jeśli maluch otoczy je chociaż minimalną troską, to z zabawek tych z pewnością skorzysta w przyszłości wiele dzieci.

Domek dla lalek duży czy mały, biały czy kolorowy, z mebelkami czy bez?

Kiedyś każdy projekt domku dla lalek z drewna był niepowtarzalny, ponieważ tworzono go na indywidualne zamówienie, a prace powierzano rzemieślnikom. Dzisiaj piękny i oryginalny domek dla lalek drewniany możesz kupić. Do wyboru pozostaje szeroka gama konstrukcji, różniących się m.in. rozmiarami czy wyposażeniem. Przykładowo, w sklepie Dollo.pl znajdziesz duży domek dla lalek z kilkoma piętrami, tarasem, kompleksowo wyposażonymi pomieszczeniami, schodami, dachem i podświetleniem LED – https://dollo.pl/zabawki_dla_dzieci/domki_dla_lalek_drewniane.html. Jeśli pokoik Twojego dziecka jest niewielki, możesz zdecydować się na mały domek dla lalek – z mniejszą ilością kondygnacji czy pokoi. Wybór kolorystyki zależy od indywidualnych upodobań dziewczynki. Do najchętniej kupowanych należą białe domki dla lalek. Są uniwersalne stylowo i eleganckie. Warto kupić kompletny zestaw, zawierający od razu drewniane mebelki do domków dla lalek. Bo zabawa w pustym domku to żadna frajda.

domek dla lalek
Biały domek dla lalek PICOLLO DIANA

Na co zwrócić uwagę, kupując domek dla lalek z drewna?

Najważniejsze są aspekty jakościowe i funkcjonalne. Zwróć uwagę przede wszystkim na kształt dachu – czy sprzyja wygodnej zabawie i zapewnia swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń (także na poddaszu). Przyjrzyj się materiałom użytym do produkcji zarówno samego domku, jak i mebelków. Upewnij się, że one również zostały wytworzone z litego drewna. Sprawdź okres gwarancji, ponieważ wiele mówi on o trwałości zabawki. Zobacz też, czy wybrany domek zawiera wyposażenie i ile go jest.

lalki
Domek dla lalek duży PICOLLO EMI z zestawem drewnianych mebelków i 4 laleczkami w komplecie

Drewniane mebelki do domków dla lalek – kupić czy wykonać samodzielnie?

Zarówno projekt domku dla lalek z drewna, jak i drewniane mebelki możesz stworzyć samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie DIY, będziesz potrzebować materiałów, narzędzi i kreatywności! Brakuje Ci czasu lub umiejętności? Warto rozważyć opcję kompromisową. Kup gotowy zestaw akcesoriów do domku dla lalek, a jeśli kolorystyka wyposażenia wyda Ci się zbyt krzykliwa, przemaluj elementy.

Dodaj komentarz