pielegnacja brody
Strefa Rodzica

To musisz wiedzieć, mając brodę. Najważniejsze zasady pielęgnacji brody.

Każdy brodacz powinien pamiętać o tym, że o brodę należy dbać. Niestety wciąż widać na ulicach mężczyzn, którzy swojej brodzie pozwalają rosnąć samej sobie i tak naprawdę nic z nią nie robią. Musimy mieć na względzie, że pielęgnacja brody jest niesamowicie ważna i nie można jej pomijać w żadnym wypadku. Jakie zatem są najważniejsze zasady pielęgnacji zarostu? Pora to sprawdzić.

Odżywiaj i dbaj

Zacznijmy od odpowiedniego odżywiania. Mowa nie o odżywianiu jedynie samego zarostu, ale także o własne odżywianie. Ludzki organizm jest bardzo skomplikowany, ale zarazem prosty. Broda potrzebuje do wzrostu wszelkich składników odżywczych.

Aby zapewnić jej wszelkie odpowiednie składniki, a do tego optymalne warunki do wzrostu, powinniśmy zadbać, aby w naszej diecie znajdowała się odpowiednia ilość biała. Okazuje się, że w osiemdziesięciu procentach właśnie białko odpowiada za budowę struktury włosów w naszej brodzie, a także w wąsach. Nie bez znaczenia jest także błonnik, nienasycone tłuszcze, węglowodany, czy też witaminy. Zadbamy nie tylko o zmianę przyzwyczajeń żywieniowych dla swojego zdrowia, ale przy okazji także dla swojego zarostu.

Broda potrzebuje właściwych warunków do wzrostu. Aby móc zagęścić swoją brodę, to musimy pamiętać, że broda potrzebuje do tego odpowiednich warunków do wzrostu. Zagęścimy brodę, jeśli zadbamy o siebie. Musimy się wysypiać, ćwiczyć regularnie, spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu i ograniczajmy stres do absolutnego minimum. Będziemy w szoku, że efekty tak szybko się pojawią.

Mycie brody i stosowanie specjalistycznego olejku

Mycie regularne brody nie tylko pozwoli naszą brodę oczyścić z jedzenia, ale także ze spalin, czy też obcych zapachów. Wiadomo, że w ciągu dnia gromadzą się przeróżne zapachy. Zapobiega dodatkowo powstawaniu wyprysków, jak i podrażnień.

Jeśli szampon, którym myjemy brodę, ma w składzie jedynie naturalne składniki, to będziemy niesamowicie zadowoleni z efektu. Czasami jednak mamy wrażenie, że broda po myciu się kręci, źle układa, czy też jest obciążona. Jest to znak, że należy szampon do brody zmienić. Wybór jest naprawdę spory.

Poza szamponem w wyposażeniu naszej łazienki powinien się także znaleźć odpowiedni olejek do brody. Chyba nikt sobie nie wyobraża dbania o brody właśnie bez tego właśnie kosmetyku. Tak naprawdę to on pozwoli nam brodę zagęścić, a także zadbać o jej miękkość, czy też błysk. Wybierzmy olejek do brody oparty na naturalnych składnikach. To będzie strzał w dziesiątkę.

 

Dodaj komentarz