wypadnaie wlosow w czasie ciazy
Strefa Rodzica

Jak wybrać szampon przeciw wypadaniu włosów po ciąży?

Obok dojrzewania to właśnie ciąża i okres po niej jest momentem w życiu kobiety, w którym musi się ona przygotować na największe zmiany w ciele. Dotyczą one przede wszystkim wszystkich części ciała powiązanych z gospodarką hormonalną, która w znaczącym stopniu zmienia się z racji na to, że w brzuchu kobiety znajduje się dziecko. Jak więc wybrać szampon przeciw wypadaniu włosów, jeśli takowy będzie potrzebny po ciąży?

Jak włosy zmieniają się w trakcie ciąży i po jej zakończeniu?

Ciąża powoduje duże zmiany hormonalne w ciele kobiety. Sprawiają one, że zupełnej zmianie może ulec na przykład kondycja cery i skóry, a także właśnie włosów. U znacznej większości kobiet w trakcie ciąży kondycja włosów znacząco sie poprawia, co jest oczywiście sporym powodem do zadowolenia. Później nie jest już jednak tak kolorowo. 

Jak wiadomo urodzenie dziecka, powoduje kolejne zmiany w ciele kobiety, które staje się między innymi osłabione, a ponadto przechodzi przez kolejne zmiany hormonalne. Tym razem, przynajmniej w kwestii samych włosów nie są one już tak przyjemne. Ich stan ulega bowiem znacznemu pogorszeniu. 

Co ciekawe mogą się nawet pojawić zmiany dotyczące tego, jak układają się włosy. Niczym dziwnym nie jest to, że kręcone włosy zaczynały być prostsze lub wcześniej lekko pofalowane miały problem, gdyż strasznie się skręcały. Ponadto włosy mogą stać się znacznie cieńsze, przez co po prostu są słabsze. 

Szampon przeciw wypadaniu włosów — jak wybrać po ciąży?

Jednym z najlepszych rozwiązań na problemy z włosami po ciąży oczywiście będzie ich pielęgnacja z udziałem właściwych kosmetyków. Dość podstawowy jest specjalny szampon przeciw wypadaniu włosów. To właśnie on jest najważniejszy przy wypadających włosach, gdyż szamponem myjemy skórę głowy i tym samym może on się dostać do cebulek włosów i ich podstawy, dzięki czemu można je wyraźnie wzmocnić. 

Oprócz szamponu z włosami można sobie radzić, nakładając odżywkę. Dość popularna jest też maska na włosy, która po nałożeniu na wilgotne włosy znacząco je zabezpieczy oraz odżywi, również wpływając korzystnie na ich stan. 

To, co jest bardzo ważne w wyborze szamponu przeciw wypadaniu włosów, to jego dopasowanie do skóry głowy oraz rodzaju włosów. Chcąc poprawić stan swoich włosów, dobrze jest też na czas ciąży i po niej zrezygnować z jakiegokolwiek farbowania do momentu, gdy uda się odbudować dobry stan włosów i sprawić, iż będą znów silne i przestaną regularnie wypadać. To wymaga jednak czasu i może się zdarzyć, że walka o lepszy stan będzie trwała nawet i rok po ciąży. 

Dodaj komentarz