lozko rehabilitacyjne
Strefa Rodzica

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych oraz innego sprzętu medycznego

Bardzo często zdarza się, że ktoś z naszych bliskich ulegnie nieprzyjemnemu wypadkowi, który skutkuje pobytem w szpitalu przez wiele dni. Kiedy stan osoby poszkodowanej pozwala już na opuszczenie placówki medycznej, często decydujemy się na rozpoczęcie rehabilitacji danej osoby. Często wymagany jest do tego celu specjalistyczny sprzęt, który można otrzymać w konkretnych punktach sprzedaży bądź wynajmu. Mogą to być przykładowo łóżka rehabilitacyjne. Dlaczego warto inwestować w wypożyczanie tego typu sprzętu? Podpowiadamy.

Na czym polega wynajem łóżek rehabilitacyjnych?

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych polega między innymi na tym, że firmy zajmujące się tego typu sprzętem udostępniają łóżka specjalistyczne, które są zaprojektowane do użytku w celach rehabilitacyjnych. Łóżka te są przeznaczone dla pacjentów, którzy wymagają specjalistycznego sprzętu w celu poprawy ich stanu zdrowia lub doświadczają pewnych ograniczeń ruchowych, które utrudniają im samodzielne poruszanie się.

Są one wyposażane w różnego rodzaju funkcje, takie jak elektryczne podnoszenie, regulację kąta nachylenia czy regulację wysokości, co umożliwia pacjentom łatwiejsze wstawanie i kładzenie się, a także przesuwanie się w łóżku bez konieczności pomocy innych osób. Wynajem łóżek rehabilitacyjnych może być korzystny dla pacjentów, którzy potrzebują specjalistycznego sprzętu przez krótki czas, na przykład po operacji lub w trakcie rekonwalescencji, jak również dla osób, które chcą przetestować łóżko rehabilitacyjne przed jego zakupem.

Jakie jeszcze sprzęty medyczne warto wypożyczać?

Oprócz samych łóżek rehabilitacyjnych, istnieje szereg innych akcesoriów oraz sprzętów, które będą ułatwiały proces powrotu do zdrowia. Będą to przede wszystkim chodniki, balkoniki oraz wózki inwalidzkie. Wspierają tych pacjentów, którzy mają trudności z poruszaniem się, a także tych, którzy z powodu urazu lub choroby potrzebują tymczasowego wsparcia.

Specjalistyczny sprzęt medyczny warty wynajmu to również respiratory i koncentratory tlenu – są często stosowane przez pacjentów z chorobami układu oddechowego, które utrudniają im oddychanie. Wynajem takiego sprzętu może być korzystny dla pacjentów, którzy wymagają takiego sprzętu tylko przez krótki czas.

Dla większości seniorów przydadzą się także urządzenia do pomiaru ciśnienia krwi. Osoby z nadciśnieniem lub chorobami serca, które wymagają regularnego pomiaru ciśnienia krwi, mogą skorzystać z wynajmu specjalistycznego sprzętu medycznego, który pozwoli na codzienne monitorowanie tych parametrów w zaciszu własnego domu.

Dodaj komentarz