Domek dla lalek
Gry i Zabawy

Dlaczego domki dla lalek to doskonały pomysł na prezent?

Prezent dla dorastającego dziecka może czasem sprawiać najbliższym nieco problemów. Dzieci w wieku kilku lat mają już swoje oczekiwania i nie zachwycą się każdą kolorową nowinką, tak jak maluszki. W takiej sytuacji musimy nasz podarunek dobrze zaplanować, by rzeczywiście spełnił swoją rolę i zachwycił malucha. Jaki jest zatem idealny prezent?

Idealny prezent to taki, który przede wszystkim wywoła uśmiech na twarzy dziecka, wzbudzi jego ciekawość, ale też pozwoli na spędzenie czasu w kreatywny i mądry sposób. Nie ma nic lepszego niż radość z wielu godzin wartościowej zabawy. Co zatem wybrać, gdy mamy w planach zakup prezentu dla naszego malucha?

Idealna pomoc w wychowaniu i kształtowaniu zachowań dziecka

Naszym faworytem wśród zabawek dla nieco większych maluchów są drewniane domki dla lalek. Choć faktycznie częściej myślimy o nich w kontekście dziewczynek, to jest to równie absorbująca zabawa dla chłopców. Lalki plus akcesoria, czyli wózki, przewijaki, domki, ubranka to bardzo rozwijająca i ważna zabawa bez względu na płeć dziecka. Daje naszym pociechom bardzo dużo korzyści i doskonale sprawdza się w wychowaniu i chłopców, i dziewczynek. Zabawa w dom, opieka nad lalką, wożenie jej wózkiem to pierwsze aranżacje dorosłych, rodzinnych zachowań i świetny sposób na pokazanie dziecku, w jaki sposób odnosić się do bliskich, jak okazywać empatię. Nie ma tu zatem nic, co byłoby niewskazane dla którejś z płci. Zabawa lalkami, gotowanie dań, układanie do snu i “lalkowe” rozmowy to fajny sposób na kształtowanie zmysłów dziecka, naukę budowania relacji społecznych. Czesanie włosów, karmienie łyżeczką i zabawa w rodzica – niemal każdy z nas widząc swojego malucha przy tych czynnościach czuje wzruszenie i dostrzega, jak nasze dziecko mimowolnie uczy się dorosłych zachowań, powtarzając do lali słowa, które mnóstwo razy słyszało od nas.

Domek dla lalek

Baw się razem z dzieckiem

Zabawa lalkami wpływa też doskonale na budowanie relacji dziecka ze swoimi rówieśnikami i rodzeństwem. Oryginalny i dobry jakościowo domek dla lalek będzie więc trafionym prezentem i możesz mieć pewność, że zajmie główne miejsce w pokoju dziecięcym. Atutem domków dla lalek jest też możliwość zaangażowania rodzica we wspólną zabawę z dzieckiem. W trakcie takiej zabawy rodzic czy inny opiekun może pokazywać, jakie czynności są dobre i wskazane, jak bawić się z innymi dziećmi, w jaki sposób traktować swoje “lalkowe” dzieci. Dzięki bardzo szerokiej ofercie Leomark.pl bez problemu znajdziesz domek dla lalek o jakim marzy bliskie ci dziecko.

Gdzie szukać wymarzonego domku dla lalek?

Szukając odpowiedniego domku zwróć uwagę, z jakich materiałów wykonane są poszczególne elementy, czy konstrukcja jest stabilna, a całość bezpieczna dla dzieci. Wśród tych proponowanych przez Leomark.pl znajdują się niepowtarzalne drewniane domki dla lalek z wieloma kondygnacjami i całą masą akcesoriów pozwalających na wiele godzin świetnej zabawy. Dzieci mogą wcielać się w różne role, mogą kształtować i rozwijać swoją wyobraźnię i koordynację wzrokowo-ruchową. Domek lalek od Leomark to prezent, który spełni wszystkie wymagania rodzica i dziecka!

Dodaj komentarz