Modne tapety
Strefa Rodzica

Modne tapety w 2020 roku

Wcale nie trzeba drogiego i czasochłonnego remontu, aby odświeżyć mieszkanie czy dom. Burzenie ścian, skuwanie czy malowanie ich też okazuje się być zbędne. Recepta na świeżość we wnętrzach jest inna! O wiele prostsza!

Rok 2020 to zdecydowanie czas tapet! Dlatego producenci prześcigają się w kreowaniu nowych wzorów, struktur oraz motywów. Co więc wybrać, aby mieszkanie nabrało nowego rześkości w zgodzie z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi?

Jaką tapetę wybrać?

Wzory! Kolory! Duże liście, kwiaty, kwadraty i koła. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia, bo współczesność jest miejscem na polot i szaleństwo. Oczywistym jest fakt, że inne będą tapety do salonu, inne do korytarza. W salonach, pokojach dziennych, pracowniach warto postawić na botanikę. Duże, monochromatyczne motywy roślinne doskonale sprawdzą się w tych pomieszczeniach. Najbardziej popularne wzory to: bzy, maki, duże paprocie oraz egzotyczne rośliny. Tapety do salonu mogą występować zarówno w wersji pastelowej, stonowanej, jak i delikatnie błyszczącej, gdzie mocne granaty i soczyste zielenie zestawione są z pastelowym różem i intensywną pomarańczą.

Należy jeszcze dodać, że połysk na ścianach umożliwia stworzenie eleganckiego wnętrza, a co więcej taki zabieg optycznie powiększa przestrzeń. Dlatego dodatek błysku sprawdza się w mieszkaniach w blokach, ale też w biurach i gabinetach.

Modne tapety

https://decowall.pl/10-tapety-scienne

Salon jest miejscem, który musi być reprezentacyjny, ale też funkcjonalny. Odpowiednie dobrane tapety pozwolą nam na nadanie każdego charakteru: wyszukanego, klasycznego czy szalonego i barwnego.

Tapety

Tapety geometryczne coraz bardziej modne!

Dużą popularnością cieszą się motywy uporządkowane. Stateczność takich motywów jest ukojeniem oraz lekarstwem dla osób żyjących w pośpiechu i ciągłej gotowości. Popularne są wzory geometryczne i tu warto wybrać tapety w romby, koła czy inne figury. Należy wiedzieć, że geometria na ścianach to nie chwilowa moda, a trend zapoczątkowany już w latach 50-60 XX wieku. Jej zastosowanie pozwala uzyskać efekt trójwymiarowości i dodatkowo ożywić wnętrze. Dodatkowo, geometryczne wzory, np. tapety w romby doskonale pasują do salonu, ale też do przedpokoju.

Dziś, tapetuje się nie tylko salony czy pokoje dziecięce, ale też łazienki czy kuchnie.

 

Modne tapety

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-fototapeta-na-jednej-scianie-jak-ja-zaaranzowac,nId,4588666

Tapetowanie nareszcie proste!

Co ciekawe, rozdzierające się, trudne w ułożeniu tapety już dawno odeszły do lamusa. Tapety nowoczesne kładzie się łatwo, szybko i bez problemu. Dodatkowym ułatwieniem jest, kiedy są one wyposażone w podkład z fizeliny, który wyrównuje niedoskonałości. Nie trzeba zachodu, aby w niedługim czasie, w efektowny sposób ożywić ściany.

Tapety są idealnym rozwiązaniem na odświeżenie wnętrz bez potrzeby czasochłonnych remontów. Wystarczy dobrać odpowiednie motywy, aby nudnym ścianom nadać nowy charakter. Ilość dostępnych wzorów, motywów i kolorów stwarza przed nami mnóstwo możliwości. Tapety nowoczesne to absolutny hit aranżacji w 2020 roku. Zestawienie kolorów i rozmaitych motywów w ciekawy sposób pozwoli wyróżnić nam nasze wnętrza, jednocześnie wciąż pozostając w strefie obowiązujących trendów.

Dodaj komentarz