Podróż pociągiem
Strefa Rodzica

Co zabrać na podróż pociągiem z dzieckiem?

Wybierasz się w podróż pociągiem z małym dzieckiem? Musisz dokładnie wiedzieć, jakie rzeczy warto ze sobą zabrać, aby taka podróż nie przerodziła się w koszmar. Musisz przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, że jazda pociągiem nie tylko dla ciebie jest męcząca, ale również dla twojej pociechy. Warto wówczas mieć przy sobie kilka istotnych rzeczy, które pozwolą nam wspólnie cieszyć się pięknymi widokami za okiem, a nie skupiać się na trudach podróży.

Z dzieckiem w pociągu – co warto ze sobą zabrać?

W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać, aby na podróż z dzieckiem w pociągu zabrać odpowiednie ilości jedzenia i picia. Warto aby w naszym bagażu znalazło się miejsce na ulubione przekąski na naszego dziecka, a także na butelkę z wodą, czy też choćby owoce, które możemy przewozić w plastikowym pojemniku. Niewątpliwie przydadzą nam się również ulubione słodycze naszego dziecka.

Jeśli wybieramy się w podróż pociągiem z dzieckiem, to zdecydowanie warto również zabrać ze sobą mokre chusteczki. Są one bardzo praktyczne, albowiem w każdej chwili może zajść potrzeba wytarcia rąk lub buzi naszego dziecka, zwłaszcza po jedzeniu. A trzeba pamiętać, że w pociągu w toalecie, nie zawsze jest woda. Chociaż pod tym względem standard taboru polskich linii kolejowych ostatnimi czasy znacznie się poprawił. Niemniej jednak mokre chusteczki zawsze warto mieć ze sobą.

Oczywiście musimy mieć również na uwadze to, że nasze dziecko może się podróżą zacząć nudzić i będzie wówczas dosyć marudne. Dlatego warto ze sobą zabrać również zestaw zabawek. Oczywiście nie musi iść być dużo, możemy ograniczyć się do podstawowych zabawek naszego dziecka. Zwłaszcza takich, które nie zajmują specjalnie dużo miejsca w bagażu. Dobrym rozwiązaniem jest również zabranie ze sobą książek lub tabletu. Oczywiście jeśli dziecko będzie się nudziło podróżą, to wystarczy po prostu podać mu książkę, dzięki której przeniesie się do zupełnie innego świata.

Podróż z dzieckiem w pociągu – praktyczne wskazówki

W tym miejscu przedstawimy jeszcze kilka wskazówek, dzięki którym podróż z dzieckiem będzie przebiegała znacznie sprawniej. Przede wszystkim warto pamiętać, że w pociągach dalekobieżnych często są wydzielone przedziały dla matek z dziećmi. Dlatego też kupując bilet warto zapytać właśnie o tego rodzaju przedział. Wówczas możemy liczyć na znacznie bardziej komfortową podróż. Warto również pamiętać, że jeśli nasze dziecko ma poniżej czterech lat, to ma prawo do biletu zupełnie bezpłatnego, czyli tak zwanej zerówki. Warto pomyśleć również o wykupieniu miejsca przy oknie, dzięki czemu podróż dla dziecka będzie dużo bardziej atrakcyjna.

Dodaj komentarz