promienniki
Strefa Rodzica

Wybieramy dostawcę promienników podczerwieni. Na co zwracać uwagę?

Coraz więcej firm decyduje się na to, aby wszelkiego rodzaju pomieszczenia magazynowe, przeładunkowe, hangary czy pomieszczenia o nietypowym rozmiarze ogrzewać z wykorzystaniem promienników podczerwieni. To urządzenia nowoczesne, o bardzo dużej sprawności, ekologiczne, pozwalające na to, aby w każdym fragmencie obiektu panowała taka sama temperatura. Jak wybrać firmę, która dostarczy nam panele podczerwone?

Promienniki podczerwieni coraz bardziej zyskują na popularności. Można je spotkać w najróżniejszych miejscach, począwszy od sklepów, mniejszych czy większych centrów handlowych, poprzez hale magazynowe, na specjalistycznych obiektach produkcyjnych kończąc.

Osoby zarządzające budynkami decydują się na zastosowanie elektrycznych promienników podczerwieni, gdyż:

– są skuteczne,
– zapewniają równomierne ogrzewanie pomieszczeń o nietypowej konstrukcji,
– umożliwiają szybkie podgrzanie wnętrz,
– mogą być stosowane do ogrzewania oraz w procesach technologicznych,
– są ekologiczne,
– są decentralne,
– mają różnorodną specyfikację techniczną, moc.

Jak wybrać odpowiedniego dostawcę?

Przede wszystkim oczywiście najpierw trzeba określić własne zapotrzebowanie i na tej podstawie kierować do różnych firm zapytania ofertowe. Wtedy dostawca będzie mógł sprecyzować ofertę oraz dopasować dla nas najlepsze rozwiązania.

Na rynku lokalnym jest wiele firm, jak na przykład https://www.teoterm.com.pl/, które oferują bardzo dobrej jakości promienniki podczerwieni. Na pewno warto zwrócić uwagę na:

– różnorodność promienników,
– odpowiednią moc, specyfikację techniczną,
– dostępność promienników i części zamiennych, serwisowych,
– szybki transport i montaż,
– zapewnienie szkolenia i serwisu.

Liczy się również doradztwo, które powinno być na odpowiednim poziomie. Dotyczy ono przede wszystkim wyboru odpowiednich promienników, ich umiejętnego dopasowania do specyfikacji obiektu, stopnia termoizolacji, kubatury, przeznaczenia.

Zobacz także: https://swiat-kobiet.com.pl/ekologiczne-ogrzewanie-malej-hali-na-co-zwracac-uwage/

Nie tylko cena

Choć cena z oczywistych względów jest niezwykle ważna, nie warto kupować promienników w firmie, która sztucznie zaniża ceny. Najtańsze promienniki mogą okazać się problemowe już na początkowym etapie użytkowania, generując zdecydowanie zbyt wysokie koszty, odznaczając się brakiem skuteczności. Konieczność szybkiego serwisu również kosztuje, jest problemem – zwłaszcza, gdy pogoda za oknem nie sprzyja. Pamiętajmy również, że zbyt niska temperatura może również szkodzić wyposażeniu oraz produktom w hali.

One thought on “Wybieramy dostawcę promienników podczerwieni. Na co zwracać uwagę?

Dodaj komentarz