pokoj dla dziewcynki i chlopca
Czy wiesz, że...

Wspólny pokój dla dziewczynki i chłopca – o czym pamiętać przy jego aranżacji?

Wychowanie dwójki dzieci to nie tylko spore wyzwanie, ale i ogromna radość i niezwykła przygoda – zwłaszcza, jeśli to dziewczynka i chłopiec. Dwa różne charaktery, dwa światy oraz dwa punkty widzenia sprawiają, że każdy rodzic chce pomóc swoim pociechom w wyrażaniu siebie, określaniu swoich potrzeb oraz rozwijaniu pasji. Czy jest to jednak możliwe, jeżeli maluchy dzielą ze sobą jedną przestrzeń? Jak najbardziej! Jak urządzić pokój dla dziewczynki i chłopca?

Jak urządzić wspólny pokój dla rodzeństwa? – na co warto zwrócić uwagę urządzając go?

Aranżacja pokoju dla rodzeństwa stanowi niemałe wyzwanie szczególnie wtedy, kiedy dzieci są nieco większe i mają już swoje zdanie. Urządzając takie pomieszczenie warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

  • Łóżko. Jest to najważniejszy element pokoju dziecięcego. Na duży komfort naszych pociech wpłynie zakup dwóch oddzielnych łóżek. Każde z nich będzie miało wówczas odrobinę swojej prywatnej przestrzeni.
  • Ilość szafek w pokoju dziecięcym nie pozostaje bez znaczenia. Musi znaleźć się tu miejsce zarówno na ubrania, jak i liczne zabawki czy książki. Pokój dla dziewczynki bardzo często charakteryzuje się jasnoróżowymi meblami, które kojarzą się z księżniczkami. Pokój dla chłopca to z kolei najczęściej odcienie niebieskiego czy zielonego. Jak to połączyć? W sklepach znajdziemy wiele jednakowych mebli o zróżnicowanej kolorystyce.
  • Strefa do nauki. W późniejszym czasie niemałe znaczenie będzie miała strefa do nauki. Każde dziecko powinno mieć swoje biurko.
  • Kreatywne dodatki. Zarówno w pokojach dziecięcych, jak i młodzieżowych ogromną rolę odgrywają kreatywne dodatki. Nieodłącznym elementem pokoju najmłodszych jest pluszowy okrągły lub kwadratowy dywan czy poduszka w kształcie gwiazdy bądź księżyca.

pokoj dla rodzenstwa

Jakie kolory najlepiej ozdobią pokój dla dziewczynki i chłopca?

Podczas aranżacji wspólnego pokoju dla dziewczynki i chłopca, niezwykle ważną decyzją jest dobór odpowiednich kolorów. Poza dodatkami, należy uwzględnić tu przede wszystkim kolor ścian. W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzą się jasne barwy, które optycznie powiększą przestrzeń oraz wprowadzą najmłodszych w nastrój sprzyjający zabawie.

Wybierając konkretny kolor, warto jest wziąć pod uwagę to, co do powiedzenia mają najmłodsi. Być może brat i siostra zgodzą się, aby na ścianach znalazł się ten sam kolor. Co jednak zrobić, jeśli chłopiec marzy o fototapecie z ukochanym modelem samochodu, a dziewczynka o różowych ścianach? Należy zgodzić się na obie wersje. Fragment pomieszczenia warto wówczas zaaranżować według upodobań córki, a fragment według upodobań syna. W taki sam sposób należy dobrać dodatki. Możemy zakupić dwa dywany dziecięce https://4wall.pl/208_dywany-dzieciece, które znajdą się obok łóżek naszych pociech. Tak urządzony wspólny pokój pozwoli na wyznaczenie prywatnej sfery obojga dzieci.

pokoj rodzenstwa

Bezpieczne motywy dekoracyjne ścian do wspólnego pokoju dla chłopca i dziewczynki.

Jak wybrać motyw dekoracyjny ścian do wspólnego pokoju? Przede wszystkim, weźmy pod uwagę wskazówki naszych dzieci. Pomimo tego, że możemy spotkać się z dwoma różnymi zdaniami, na rynku dostępnych jest wiele tapet, które przypadną do gustu zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Wśród tapet do pokoju dziecka znajdziemy ciekawe motywy z samochodzikami, gwiazdkami czy zwierzętami. Nie brakuje tu także tapet geometrycznych, w pasy, kropki czy jodełkę. W sklepie https://4wall.pl/ w zależności od stylu pokoju, a także gustu naszego oraz naszych dzieci, możemy wybierać spośród wielu zróżnicowanych kolorów. Tapety można też łączyć, tworząc piękne aranżacje dla chłopców i dziewczynek.

dekoracje scian

Dodaj komentarz