wakacje
Strefa Rodzica

Wakacje w Grecji – dlaczego są tak bardzo popularne wśród rodzin z dziećmi?

Wakacje w Grecji nie bez przyczyny cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. Ten kierunek wzbudza zainteresowanie ze względu na rozbudowaną infrastrukturę hotelową oraz kurorty, w których znajdują się aquaparki, wesołe miasteczka i inne atrakcje dla najmłodszych. Z jakich jeszcze powodów warto zdecydować się na wczasy właśnie tam? Podpowiadamy.

Jakie atrakcje oferuje Grecja dla rodzin z dziećmi?

Kontynentalna część Grecji słynie przede wszystkim z licznych zabytków. Zwłaszcza odwiedzając Ateny, można zwiedzić wyjątkową architekturę i zobaczyć z bliska liczne pozostałości kultury, które zachowywały się do dzisiaj. Będąc w tym mieście, warto także udać się do jednego z najsławniejszych parków zoologicznych w Europie. Można w nim zobaczyć ponad 400 gatunków egzotycznych zwierząt. Park Attyka słynie także z wyjątkowego delfinarium, w którym urządzane są regularne pokazy. Na pewno takie wakacje zapadną na długo w pamięć zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Jeśli planujemy odpocząć na plaży, to warto wybrać wyspę Korfu. W mieście Agios Ioannis znajduje się jeden z największych aquaparków, do którego licznie przybywają rodziny z dziećmi. Największą zaletą tego miejsca jest przede wszystkim ogromna różnorodność atrakcji. Miejsce jest na tyle duże, że zawsze znajdzie się przestrzeń na to, aby skorzystać z unikatowych pomysłów na zabawy zarówno w wodzie, jak i na znajdującej się tutaj sztucznej plaży. Nawet dorośli znajdą tutaj coś dla siebie. Dla nich przygotowano ekstremalne zjeżdżalnie wodne, które oferują moc wyjątkowych wrażeń.

Zobacz także: https://kobietaiuroda.pl/jak-zaplanowac-wakacje-w-grecji-dla-calej-rodziny/

Dlaczego Grecja cieszy się popularnością wśród rodzin z dziećmi?

Wakacje w Grecji praktycznie od zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród rodzin z dziećmi. Większość hoteli działa w kurortach o rozbudowanej infrastrukturze. Grecy przywiązują wagę zarówno do wysokiego komfortu turystów, jak i dbają o różnorodność atrakcji dla osób w różnym wieku. Nic więc dziwnego, że nieopodal luksusowych hoteli znajdują się place zabaw, aquaparki i specjalne rodzaje basenów o niewielkiej głębokości na których można nauczyć się pływać.

Większość takich miejsc ma w swojej ofercie liczne animacje, w trakcie których doświadczeni animatorzy proponują różnego rodzaju gry i zabawy. Dzieci przez cały czas pobytu nie mogą więc narzekać na nudę. Tym bardziej że animacje są organizowane regularnie przez cały sezon wakacyjny. Na uwagę zasługuje także fakt, że wybierając się na wczasy ze znanym biurem podróży https://www.traveligo.pl/, możemy znaleźć hotele, w których dostępne są polskie animacje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Dodaj komentarz