jakosc powietrza
Strefa Rodzica

Spacer z dzieckiem a smog na dworze

Czy jakość powietrza wpływa na nasze zdrowie? Czy stałe wdychanie zanieczyszczeń jest groźne dla rozwoju dzieci? Jakość powietrza, którym oddychamy w naszym kraju jest niewystarczająco dobra. Najgorzej jest w sezonie grzewczym, kiedy na dworze pojawia się smog. O ile w domu możemy zadbać o jakość powietrza wykorzystując oczyszczacz do powietrza Fellowes, o tyle wychodząc poza mieszkanie nie jest to już tak proste.

Na zanieczyszczenia w tym te pochodzące ze smogu najgorzej reagują dzieci. Czy to oznacza że musimy całkowicie porzucić spacery z dzieckiem w sezonie smogowym?

Czym jest smog?

Zacznijmy od początku, skoro musimy przejmować się tym zjawiskiem, warto wiedzieć więcej na jego temat. Smog jest zjawiskiem atmosferycznym , które jest wynikiem zmieszania się mgły i dymu a także spalin samochodowych. Często smog możemy nie tylko zobaczyć, ale również poczuć. Największe zagrożenie natomiast niosą za sobą składniki smogu, czyli tzw. pyły zawieszone PM 2.5 oraz PM10. Smog powstaje w efekcie działań człowieka i co jest dość przewrotne stanowi dla niego bardzo duże zagrożenie. Długotrwałe wdychanie smogu i zanieczyszczeń, negatywnie wpływa na układ oddechowy, rozrodczy, czy krwionośny, obniża koncentrację oraz negatywnie wpływa na rozwój najmłodszych.

Jak radzić sobie ze smogiem?

Ze smogiem możemy walczyć zarówno w domu, jak i będą na dworze, choć to drugie jest zdecydowanie trudniejsze. Na dworze możemy zaopatrzyć się w specjalne maski antysmogowe, także jeśli posiadamy własny piec używać bardziej ekologicznych sposobów ogrzewania. Nie jest łatwo unikać smogu, ponieważ z jego eliminacja nie zależy jedynie od nas. Dlatego też jeśli zamierzamy wybrać się na spacer z dzieckiem, warto śledzić mapy smogowe by przekonać się, czy wyjście z domu z niemowlakiem to akurat dziś dobry pomysł.

Znacznie prościej jest zwalczać zanieczyszczenia pochodzące ze smogu w domu, wykorzystując np. oczyszczacz do powietrza Fellowes. Smog w powietrzu dostaje się różnymi sposobami także do naszych mieszkań, kiedy w domu pojawia się dziecko warto zadbać o jakość powietrza, które wdychamy.

Fellowes AeraMax Pro AM 4 PC oczyszczacz z jonizatorem narzędzie do walki ze smogiem

Oczywiście poradzenie sobie ze smogiem, to nie tylko kwestia ustawienia urządzenia w domu, musi ono być odpowiednio dobrane pod kątem powierzchni oczyszczania oraz wydajności a także stosować wieloetapową filtrację. Wszystko to ma skuteczny Fellowes AeraMax Pro AM 4 PC oczyszczacz z jonizatorem, który ponadto jonizuje powietrze, czyniąc je bardziej rześkim. To urządzenie zdecydowanie dla bardziej wymagających klientów, które z łatwością poradzi sobie ze szkodliwymi zanieczyszczeniami w tym tymi pochodzącymi ze smogu. Ponadto oczyszczacz Fellowes do powietrza jest przeznaczony do nawet bardzo dużych powierzchni, nieprzekraczającej 130 m2.

Spacer z dzieckiem a smog na dworze

Podsumowanie

Oczywiście w sezonie jesienno-zimowym nie ma konieczności całkowitej rezygnacji ze spacerowania z dzieckiem. Warto jednak wybierać te dni w których stężenie smogu jest znacznie mniejsze. Do domu natomiast najlepiej będzie kupić oczyszczacz powietrza taki jak

Fellowes AeraMax Pro AM 4 PC oczyszczacz z jonizatorem.


Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz