pościel bambusowa
Strefa Dziecka

Pościel bambusowa dla dzieci – 3 powody, dla których warto ją kupić

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku najlepsze warunki do spania, dzięki czemu nocny odpoczynek będzie przynosił najwięcej korzyści. Przy wyposażeniu pokoju malucha należy zatem zwrócić uwagę na kilka aspektów, w tym na jakość materaca, kołdry czy poduszek. Nie bez znaczenia okazuje się również wybór odpowiedniej pościeli dziecięcej, która powinna być miękka i bezpieczna dla delikatnej skóry dziecka. Wielu rodziców decyduje się na pościel bambusową, która na tle podobnych produktów prezentuje się niezwykle korzystnie. Dlaczego?

Pościel bambusowa – krótka charakterystyka

Pościel bambusową najczęściej produkuje się z wiskozy bambusowej, która po odpowiedniej obróbce uzyskuje bardzo dobre właściwości. Niezwykle ważnym parametrem okazuje się tutaj optymalna grubość splotu, dzięki której tkanina bambusowa wyróżnia się nadzwyczajną miękkością. Dlatego też pościel bambusowa dla dzieci to optymalne rozwiązanie dla każdego malucha – niezależnie od jego wieku czy rodzaju skóry. Często też jest pierwszym wyborem wśród dorosłych, którzy cenią sobie delikatność i funkcjonalność.

pościel

Pościel bambusowa dla dziecka – idealna na każdą porę roku

Pościel z włókien bambusowych posiada bardzo dobre właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu może być używana przez 365 dni w roku. Podczas upalnych dni daje przyjemne uczucie schłodzenia, przez co dziecko może spokojnie przespać całą noc. Zimą natomiast pozwala optymalnie ogrzać malucha i nie narazić go na gorsze samopoczucie.

Pościel bambusowa do łóżeczka dla alergików

Rodzice przy zakupie pościeli dla swojego maluszka często zwracają uwagę na jej właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, co ma szczególnie duże znaczenie w kontekście wyposażenia łóżeczka dla noworodka. Wiskoza bambusowa spełnia wszystkie te kryteria i dodatkowo może pochwalić się działaniem antystatycznym. Co to oznacza w praktyce? Na materiale nie osiada kurz i nie wnika w jego strukturę, dzięki czemu jest odpowiednim rozwiązaniem dla małych alergików. Pościel bambusowa jest również bardzo przewiewna, więc maluszkowi nie grożą bolesne otarcia, odparzenia czy potówki.

Dodaj komentarz