modny makijaz
Strefa Rodzica

Modny makijaż wiosna-lato 2021

W najnowszych trendach w makijażu wiosna-lato 2021 coś dla siebie znajdą zarówno miłośniczki naturalnego looku, jak również te, które stawiają na bardziej wyrazisty make up. Najważniejsze jest to, aby czuć się w nim dobrze, ale jednocześnie zachować minimalizm w stosowaniu produktów. O czym mowa? Podpowiadamy.

Modny makijaż na wiosnę i lato 2021 – najnowsze trendy z wybiegów

Zarówno projektanci mody, jak i styliści bardzo mocno uzależnili swoje podejście do tematu ubioru, jak i makijażu do obecnej pandemicznej rzeczywistości. Ta skutecznie wprowadziła nas w nastrój domowego luzu i dość frywolnego podejścia do tematu dbania o siebie. Oczywiście nie oznacza to, że wpłynęła na rezygnację z tego typu czynności, niemniej wprowadziła do nich zdecydowanie mniejsze restrykcje i dużo swobody. W praktyce oznacza to, że naturalny look stał się niemalże trendem, który nie tylko jest wygodny, ale także pozwala uwydatnić wszystko to, co w nas najpiękniejsze. W kosmetyczne z powodzeniem może więc znaleźć się jedynie ulubiona maskara, albo też puder czy podkład wykonując makijaż, który jest praktycznie niewidoczny.

Nie bez znaczenia jest jednak tendencja do sięgania po bardzo wyraziste cienie, eyeliner czy też szminki z pomocą których wykonamy make up obok którego nie można przejść obojętnie. Ma to wyrazić naszą tęsknotę za czymś widowiskowym, wieczornym wyjściem etc. Tak więc trendy w makijażu 2021 zostały niejako podzielone na dwa obozy. Nie oznacza to, że stanowią dla siebie konkurencję, a jedynie stają się jedną z opcji.

Rozświetlenie cały czas w trendach

Bardzo mocno osadzone w trendy jest rozświetlenie twarzy, które nie przestaje być na topie już od wielu sezonów. Nie bez znaczenia pozostaje także róż i jego muśnięcie na policzkach. Takie działanie ma podkreślić kobiecość, ale jednocześnie wprowadzić do makijażu pewną dozę dziewczęcości oraz świeżości. W końcu wiosenno-letnie miesiące sprzyjają takiego lookowi.

Najmodniejszy makijaż oczu – smokey eyes i wyraziste cienie

Jednym z najbardziej gorących trendów w makijażu, jeśli zdecydujemy się na mocne podkreślenie oka będzie wracający z podwójną siłą smokey eyes. Co więcej – w trendach bardzo mocno osadzone są już nie tylko czarne kontury, ale także kolorowe, w tym na przykład róż albo błękit. Do łask wracają szalone lata 80. w których kolor był na porządku dziennym, więc śmiało można sięgać także po zieleń czy też pomarańcz, które można wprowadzić za pomocą cieni na całą powiekę. Można się bawić do woli, w końcu mamy ciepłe, słoneczne miesiące.

Wykonując makijaż, bez względu na to, na jaki rodzaj postawimy należy kierować się jednym – jakością. W praktyce oznacza na inwestowanie w dobrej klasy kosmetyki, które nie tylko będą trwałe, ale również nie spowodują podrażnień na skórze. W te założenia bardzo dobrze wpisują się między innymi produkty dostępne w ofercie OPV Beauty.

Dodaj komentarz