odchudzanie
Strefa Rodzica

Jak zredukować tkankę tłuszczową i wyglądać bosko do lata

Marzysz o atrakcyjnej sylwetce w sezonie letnim, ale mimo wielu starań efekty treningów nie są dla Ciebie satysfakcjonujące? Jeśli część Twojego ciała jest absolutnie oporna na ćwiczenia i dietę, możesz rozważyć nieinwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej w gabinecie medycyny estetycznej. W poniższym artykule przedstawiamy jedną z najnowocześniejszych terapii wyszczuplających i antycellulitowych – zabieg urządzeniem Onda. Odkryj jego niezwykłe właściwości.

Czy nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej jest możliwa?

Tak, jeśli tylko zmiany w Twoim ciele nie zaszły za daleko. Może ocenić to jedynie lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji. Jeśli okaże się, że nieinwazyjny zabieg wyszczuplający nie jest wystarczający, zaproponuje Ci inną terapię. Ale głowa do góry, bo w większości przypadków tzw. miejscowej otyłości, redukcja tkanki tłuszczowej przy pomocy niechirurgicznych metod jest możliwa. Miejscowa otyłość może dotyczyć wielu obszarów ciała, ale najczęściej pojawia się na brzuchu, boczkach, udach, podbródku, plecach, pośladkach, ramionach i kolanach. Jeśli nie masz znacznej nadwagi czy otyłości, usuwanie tkanki tłuszczowej metodą niechirurgiczną jest bezpieczne.

Nieinwazyjne zabiegi wyszczuplające możliwe są dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, np. fal radiowych, ultradźwięków, wysokich/niskich temperatur itp. Rozwiązania te powodują uszkodzenie tkanki tłuszczowej bez naruszenia skóry, nerwów i naczyń krwionośnych. Ponieważ podczas tych zabiegów komórki tłuszczowe zostają nieodwracalnie zniszczone, ich efekty są trwałe. Jedną z technologii, która zasługuje na szczególną uwagę są mikrofale Coolwaves™.

Na czym polega technologia Coolwaves™?

Coolwaves™ to energia mikrofalowa o specjalnie dobranej częstotliwości. Wykazuje ona wysokie powinowactwo do tkanki tłuszczowej (około 80%). Mikrofale omijają skórę i inne tkanki, dzięki czemu dostarczają więcej energii bezpośrednio do podskórnych komórek tłuszczowych, zwiększając efekt lipolizy (redukcji tkanki tłuszczowej). Coolwaves™ stymuluje też tkankę łączną i dlatego sprawdza się również w redukcji uporczywego cellulitu.

Udowodniono, że technologia Coolwaves™ powoduje apoptozę (śmierć) komórek tłuszczowych, umożliwiając ich całkowite usunięcie na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Mikrofale wnikają głęboko, niszcząc błony komórkowe komórek tłuszczowych, aby rozpuścić zlokalizowane złogi tłuszczu. Stymulują tkankę łączną otaczającą grudki cellulitu, zmniejszając efekt pomarańczowej skórki. Powodują również skracanie włókien kolagenowych w skórze właściwej i stymulują produkcję nowego kolagenu, tym samym napinając zwiotczałą tkankę.

Onda – rewolucja w modelowaniu sylwetki

Onda marki DEKA to pierwsze i jedyne na świecie urządzenie wykorzystujące rewolucyjną nową technologię Coolwaves™. Ta nieinwazyjna maszyna do modelowania sylwetki, z której skorzystasz w katowickiej Klinice Miracki, w bezpieczny i skuteczny sposób regeneruje i napina skórę, przebudowuje cellulit oraz redukuje tkankę tłuszczową.

Zabieg nie wymaga znieczulenia, ponieważ mikrofale przenikają transdermalnie, a dzięki skutecznemu systemowi chłodzenia skóra nagrzewana jest tylko minimalnie. Wykwalifikowany kosmetolog najpierw smaruje skórę pacjenta specjalnym żelem, a następnie powoli przesuwa głowicą urządzenia po obszarach, wymagających wyszczuplenia i ujędrnienia.

Już po pierwszej sesji można zauważyć widoczną poprawę kondycji skóry, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nieinwazyjne metody redukcji tkanki tłuszczowej wymagają czasu, aby ich efekty stały się widoczne. Finalne rezultaty zabiegu mikrofalami Coolwaves™ widoczne są po 1-3 miesiącach. Dla pełnej satysfakcji wykonuje się serię od 4 do 6 zabiegów w 2-3-tygodniowych odstępach. Generalnie, liczba i częstotliwość terapii zależy od grubości tkanki tłuszczowej, stopnia zaawansowania cellulitu i ogólnego stanu skóry. Wszelkie szczegóły poznasz podczas konsultacji wstępnej ze specjalistą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bezpiecznych i nieinwazyjnych metodach redukcji tkanki tłuszczowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Dodaj komentarz