pomysl na ferie
Strefa Rodzica

Ciekawe pomysły na spędzenie ferii zimowych w mieście

Wielu rodziców, którzy nie planują wyjazdu na narty lub na zimowiska zastanawia się jak zorganizować dzieciom czas podczas przerwy od zajęć szklonych. Czy ferie zimowe w mieście mogą być udane i atrakcyjne? Co zrobić żeby nie były one nudne? Niektóre rozrywki są uzależnione od pogody, ale pamiętajmy, że podczas ferii w mieści można miło spędzić czas nawet, kiedy nie spadnie upragniony śnieg. Ferie zimowe mogą być udane, nawet, jeśli mamy ograniczone możliwości wyjazdu poza miejsce naszego zamieszkania. Z jakich pomysłów, zatem warto skorzystać?

Co ciekawego można robić w mieście podczas ferii zimowych?

Warto na okres ferii zaplanować sobie kilka dni urlop tak żeby ten czas spędzić razem z dzieckiem. Ferie w mieście mogą być wspaniałą okazją do nauczenia swojej pociech jazdy na łyżwach. W większości większych miast w Polsce w okresie zimowym można skorzystać z lodowiska. Jeśli pogoda nam dopisze i będziemy mogli cieszyć się z białych ferii to jak najbardziej warto udać się z dzieckiem na sanki oraz na lepienie bałwana, a nawet całej rodziny bałwanków. Możemy zorganizować także wojnę na śnieżki. Jednak ferie w mieście bez śniegu też mogą być udane. W tym czasie możemy wspólnie wybrać się np. na spacery i wycieczki po najbliższej okolicy i tym samym odkrywać na nowo swoje miasto. Możemy udać się między innymi do takich miejsc jak: muzeum, biblioteka, kino, teatr, a także na basen, do parku lub do restauracji, w której jeszcze nigdy nie byliśmy.

pomysl na ferie

Co jeszcze warto zrobić, żeby nasze dziecko nie nudziło się w ferie?

Przed rozpoczęciem ferii warto wyposażyć się w nowe gry planszowe, w które wspólnie całą rodziną będziemy później grać podczas zimowych wieczorów. Możemy także zorganizować turniej układania puzzli czy domowe warsztaty kulinarne, podczas których nauczymy dziecko przygotowywać prostych w wykonaniu, ale jednocześnie bardzo smacznych i zdrowych potraw. Ferie to także dobry czas na rozwój zainteresowań dziecka, jest to idealny moment, żeby wspólnie odkrywać jego pasje. Warto także pomyśleć o spotkaniu z rodziną i znajomymi, którzy mają dzieci w podobnym wieku i zorganizowaniu dla nich balu karnawałowego bądź konkursu karaoke. Dla dzieci będą to z pewnością bardzo interesujące wydarzenia, które dostarczą im całe mnóstwo emocji. Na czas, w którym będziemy musieli wrócić do pracy dobrze jest rozważyć zapisanie dziecka na półkolonie organizowane w świetlicach w placówkach szkolnych i domach kultury w ramach akcji „ferie w mieście”. To jak nasze dziecko będzie wspominało swoje ferie w dużej mierze zależy od naszej inwencji. Pamiętajmy, więc o tym, żeby wcześniej odpowiednio zaplanować sobie ten czas. Warto wiedzieć, że inspiracji na ciekawe sposoby spędzenia wolnego czasu możemy poszukać także na portalu lifestylowym mentorkiz.pl. Jest to idealny serwis dla wszystkich rodziców, i nie tylko. Na stronie mentorkiz.pl dostępne są, bowiem interesujące artykuły dla wszystkich kobiet i mężczyzn. Odnajdziemy tu między innymi treści z takich dziedzin jak: podróże, edukacja, finanse, dom, mieszkania czy też zdrowie i uroda.

Dodaj komentarz