Jak dbać o siebie, kiedy jesteś mamą?
Strefa Rodzica

Jak dbać o siebie, kiedy jesteś mamą?

Zabiegi estetyczne to zabiegi, które mają na celu poprawę wyglądu. Istnieje wiele rodzajów zabiegów, które można wykonać w ramach zabiegów estetycznych, a wśród nich można wymienić:

Labioplastyka

Labioplastyka to zabieg, który polega na operacyjnym skróceniu lub zmianie kształtu warg sromowych mniejszych. Zabieg można wykonać ze względów estetycznych oraz ze względów funkcjonalnych, np. gdy wargi sromowe mniejsze utrudniają codzienne higieniczne czynności lub uniemożliwiają normalny stosunek płciowy.

Operacja piersi

Operacja, która polega na podniesieniu piersi kobiety oraz na zmniejszeniu rozmiaru i objętości piersi. Operacja jest wykonywana ze względów estetycznych oraz ze względów medycznych, np. gdy piersi są bardzo duże i ciężkie, co może powodować problemy z kręgosłupem.

Liposukcja

Zabieg, który polega na usunięciu tłuszczu z określonej części ciała przy pomocy specjalnej kaniuli i pompy próżniowej. Zabieg można wykonać ze względów estetycznych oraz medycznych, np. gdy tkanka tłuszczowa jest bardzo gęsta i trudna do usunięcia za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych.

Mezoterapia

Zabieg, który polega na wprowadzeniu do skóry substancji leczniczych i odżywczych przy pomocy igły lub kaniuli. Zabieg jest stosowany ze względów estetycznych, np. aby poprawić wygląd skóry i jej elastyczność oraz ze względów medycznych, np. aby leczyć trądzik.

Odsysanie tłuszczu

Zabieg, który polega na usunięciu tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnego urządzenia odsysającego tłuszcz. Zabieg jest stosowany ze względów estetycznych oraz medycznych, np. gdy tkanka tłuszczowa jest bardzo gęsta i trudna do usunięcia za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych.

Perkutane mezoterapia mikroigłowa

Zabieg, który polega na aplikacji substancji leczniczych i odżywczych bezpośrednio do skóry przy pomocy mikroigieł. Zabieg jest stosowany ze względów estetycznych, np. aby poprawić wygląd skóry i jej elastyczność oraz ze względów medycznych, np. aby leczyć trądzik.

Radiofrekwencja

Zabieg, który polega na dostarczeniu do głębokich warstw skóry energii elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej. Zabieg jest stosowany ze względów estetycznych, np. aby poprawić wygląd skóry oraz ze względów medycznych, np. aby leczyć trądzik lub blizny potrądzikowe.

Dodaj komentarz