karmienie piersia a farbowanie wlosow
Strefa Rodzica

Farba blond podczas karmienia piersią — czy to bezpieczne? Podpowiadamy

Karmienie piersią to czas, w którym każda kobieta ma wiele obaw. Głównie skupiają się one na produktach, które spożywa oraz regularnie stosuje w celu pielęgnacji. Czy w tym czasie zmiana koloru włosów może być przeprowadzona bezpiecznie dla samego dziecka? Odpowiadamy.

Farba blond i karmienie — czy są powody do obaw?

Farba do włosów brąz i blond są produktami na sklepowych półkach, które kuszą swoją różnorodnością. Z pewnością kobiety, które karmią piersią, także chciałyby z nich skorzystać po to, aby na nowo poczuć się pięknie. Czy mogą jednak to zrobić? Jak najbardziej.

Farby na włosy działają wyłącznie w obszarze zewnętrznym naszego organizmu. Nie wpływają jakkolwiek na to, co dostarczamy z pokarmem dla swojego dziecka. Sytuacja może jednak się skomplikować, jeśli matka posiada jakiekolwiek alergie na składniki takich farb, które zawierają na przykład amoniak.

Amoniak jest substancją stosowaną na włosy po to, aby utrwalić koloryzację. Wodorek azotu przenika do łusek włosów oraz powoli je rozchyla po to, aby wypłukać pigment w przypadku blondu lub go nadać w przypadku brązu.

Niestety często amoniak podrażnia skórę głowy, przez co można odczuć wiele nieprzyjemności takich jak łupież oraz nieustanne uczucie ciągnięcia na głowie. Warto z niego zrezygnować, aby móc w komfortowy sposób zająć się swoim dzieckiem.

Farba blond — czy brak amoniaku wpływa na jej skuteczność?

Farba blond, która pozbawiona jest amoniaku, jest tak samo, a nawet w niektórych przypadkach bardziej skuteczna od tych, które go posiadają. Zamiast niego zazwyczaj występuje w nich MEA, która jest skutecznym zamiennikiem wodorku azotu oraz tak samo jak on rozchyla łuski.

Zamienniki amoniaku bazują na roślinnych substancjach, które w łagodny sposób pielęgnują skórę głowy, nawilżając ją oraz odbudowując. Jest to ważne szczególnie dla kobiet po porodzie, które zauważyły na przykład skłonność do rozdwajania się końcówek.

Farba blond bez amoniaku — gdzie można ją kupić?

Taką farbę można kupić w każdej drogerii zarówno stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. W przypadku zakupów online będzie to jeszcze lepsze rozwiązanie dla kobiet, które nie mają wystarczającej ilości wolnego czasu, aby spokojnie zdecydować się na konkretny kolor.

Farby bez dodatku amoniaku są dostępne również w salonach fryzjerskich, gdzie specjaliści będą dokładnie wiedzieli, jak je dawkować, aby nie zaszkodzić karmiącej kobiecie.

Dodaj komentarz