kosmetyki dla dzieci
Czy wiesz, że...

Ceramidy a kosmetyki dla dzieci – jak działają na dziecięcą skórę?

Ceramidy, choć znane od zawsze, dopiero w ostatnim czasie zaczęło się o głośniej o nich mówić. To substancje, które naturalnie występują w organizmie i mają chronić skórę przed nadmierną utratą wody. Ceramidy powinny być głównym składnikiem kosmetyków dla osób ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień, a także do w kosmetykach przeznaczonych dla dzieci.

Skóra dziecka wymaga odpowiedniej pielęgnacji

Skóra dziecka zasługuje na odpowiednią pielęgnację. Powinna być traktowana jako skóra wrażliwa, a sposób jej pielęgnacji powinien być dobrany do jej potrzeb. Główną cechą skóry dziecka jest jej skłonność do podrażnień i zaczerwienienia. Silnie reaguje też na czynniki zewnętrze. Jej odpowiednia ochrona to priorytet w pielęgnacji. Ceramidy w kosmetykach dla dzieci, pomagają chronić skórę i wzmacniać jej naturalną barierę ochronną oraz utrzymywać odpowiedni poziom nawilżenia.

Skóra dziecka nie ma wykształconej bariery naskórkowej. Stąd też ważne zadanie dla kosmetyków do dziecięcej pielęgnacji. Pielęgnacja dziecka to przede wszystkim ochrona, także przed promieniowaniem UV i wzmacnianie bariery naskórkowej. Właściwa pielęgnacja ogranicza utratę wody i rozwój mikroorganizmów, łagodząc podrażnienia. W kosmetykach dla dzieci należy unikać substancji, które mogą wysuszać skórę i prowadzić do jej podrażnienia. Parafiny, konserwanty, silikony i parabeny nie powinny znaleźć się w składzie produktów dla dzieci.

Ceramidy w kosmetykach dla dzieci

Wybierając kosmetyki dla najmłodszych warto zwracać uwagę na ich skład. Im krótszy, tym lepszy. Warto uważać na produkty, które w składzie mają toksyczne substancje. Najlepiej gdy w składzie kosmetyków znajdą się substancje naturalne. Zawierające ceramidy kosmetyki pielęgnują dziecięcą skórę i dbają o jej odpowiednie nawilżenie.

Pozwalają przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skóry dziecka, natłuszczają ją i utrzymują prawidłową elastyczność skóry. Chronią skórę przed nadmierną utratą wody, ponieważ na jej zewnętrznej powierzchni tworzą cieniutką warstwę ochronną. Dlatego też, ceramidy w kosmetykach dla dzieci świetnie sprawdzają się w pielęgnacji atopowego zapalenia skóry czy skóry alergicznej. Ceramidy w kosmetykach uzupełniają lipidy naskórka, a tym samym odbudowują uszkodzoną warstwę lipidową naskórka.

Produkty dla dzieci, zawierające w swoim składzie ceramidy, są bezpieczne dla skóry dziecka. Pozwalają zatrzymać wodę w skórze, tym samym tworząc warstwę ochronną na powierzchni naskórka i zabezpieczając skórę przed podrażnieniem. Kosmetyki wygładzają naskórek, zabezpieczają przed podrażnieniem, a dodatkowo nawilżają zatrzymują wodę w komórkach.

Dodaj komentarz