kosmetyki w ciazy
Strefa Rodzica

Kosmetyki w ciąży – co warto o nich wiedzieć?

Ciąża to wyjątkowy stan w życiu każdej kobiety, niemniej jest także bardzo wymagający. W grę wchodzi życie i zdrowie nie tylko przyszłej matki, ale także i dziecka. Taka kolej rzeczy wymaga nie tylko szczególnej troski o jakość spożywanych pokarmów lecz także kosmetyków, jakie są stosowane. Muszą być przede wszystkim bezpieczne. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze, po jakie warto sięgać? Podpowiadamy.

Bezpieczne kosmetyki w ciąży – wzbogacone z filtr UV

Bardzo ważnym kosmetykiem, jaki powinna mieć każda kobieta ciężarna są kremy wzbogacone o filtr UV. Dlaczego jest on tak ważny? Otóż dlatego, że ciąża to jednoczesny wzrost produkcji estrogenu, co w praktyce oznacza to, że skóra staje się zdecydowanie bardziej narażona na przebarwienia. Ogromnie istotne jest to, aby wspomniany krem był stosowany więc regularnie, niemniej także powinien on zawierać w składzie tylko i wyłącznie naturalne składniki. Kosmetyki naturalne to taki must have każdej przyszłej mamy. Warto po nie sięgać w sprawdzonych miejscach, w tym między innymi sklepach zielarskich online, takich jak https://www.izielnik.pl/kosmetyki-naturalne.

Warto sięgać także po kremy wzbogacone o witaminę C. Bardzo dobrze wpływają na wrażliwą skórę także kosmetyki skomponowane na bazie aloesu, albo też wyciągu z ogórka.

Kosmetyki na rozstępy

Profilaktyka w ciąży jest bardzo ważna, stąd też jeśli nawet kobieta nie zauważy na swoim ciele rozstępów, warto, aby zatroszczyła się o skórę pod kątem ich ewentualnego wystąpienia. Tutaj mogą bardzo pomóc na przykład masła do ciała, ale także olejki, oczywiście także pozbawione wszelkich szkodliwych substancji.

Kosmetyki do twarzy

Tutaj także niezbędne jest inwestowanie w kosmetyki skomponowane na bazie naturalnych składników, które nie zaszkodzą płodowi. Wśród nich mogą się znaleźć na przykład witaminy C i E, jak również allantoina czy też naturalne oleje. Istotne jest również to, aby doceniać moc ekstraktów roślinnych.

Kosmetyki do pielęgnacji biustu

Inwestycja w dobrej jakości kremy i olejki dedykowane wrażliwej skórze biustu, która w ciąży siłą rzeczy się rozciąga jest bardzo ważna. Istotne jest to, aby w odpowiedni sposób ją chronić wzmacniając jej elastyczność. Takie działanie mocno przyczyni się także do tego, że być może uda nam się uniknąć pojawienia się rozstępów.

Troska o ciało w czasie ciąży jest bardzo ważna. Istotne jest jednak to, aby umiejętnie dobierać kosmetyki, które będą pomocne w pielęgnacji i jednocześnie w pełni bezpieczne.

Dodaj komentarz