klapki
Strefa Dziecka

Klapki dla dzieci – buty niezbędne w porze letniej i nie tylko!

Lato zbliża się wielkimi krokami – to właśnie wtedy często chodzimy na basen, wyjeżdżamy też na wakacje. Warto już dziś zadbać o odpowiednie obuwie nie tylko dla siebie, ale również dla naszych pociech, które wprost uwielbiają zabawy w wodzie. Dobrej jakości klapki dla dzieci zapewniają bezpieczeństwo na basenie, lecz można z nich również korzystać w przydomowym ogródku bądź na działce. Jak się okazuje, klapki dla dzieci sprawdzają się przede wszystkim w porze letniej, lecz nie tylko.

Niezastąpione na basenie

Klapki dla dzieci musimy ze sobą zabrać, gdy wybieramy się z pociechami na basen. Materiał, z którego zostały wykonane, ma właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu doskonale zabezpiecza przed upadkiem. Klapki dziecięce dobrze sprawdzają się nie tylko na basenach otwartych, ale również zamkniętych. Pociecha może w nich spokojnie wejść pod prysznic, a rodzice nie muszą martwić się o drobnoustroje, jakie często bytują w basenowych kabinach – mowa głównie o grzybach i drożdżakach. Klapki dla dzieci należy zabrać ze sobą także na wyjazd do hotelu, bowiem zasady higieny wymagają, aby to właśnie w nich wchodzić pod prysznic.

Klapki na co dzień

Latem bardzo chętnie wybieramy dla dzieci przewiewne obuwie, które zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp. W tym kontekście możemy postawić na sandały, lecz bardzo często wybieramy właśnie klapki dziecięce, takie jak na przykład https://www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Klapki-dla-dzieci-167.html. Pociecha może w nich swobodnie bawić się, chodzić na spacery czy w przypadku starszych dzieci, podejmować pierwsze prace w ogrodzie. Klapki dla dzieci możemy wykorzystać także po sezonie, dlatego też błędem jest myślenie, że posłużą one zaledwie miesiąc czy dwa. W klapkach dziecko może chodzić po domu w porze jesiennej, zimowej czy wiosennej. Wystarczy tylko odpowiednio je wyczyścić, tak aby na podeszwie nie pozostały resztki ziemi, piasku czy innego typu zabrudzeń.

Jakie klapki dla dzieci wybrać?

Pozostaje pytanie, jakie właściwie klapki dla dzieci wybierać? Dla starszych pociech możemy zakupić zwyczajne klapki, bez żadnych pasków czy dodatków. Wykonane są z gumy, zatem doskonale sprawdzą się na mokrych powierzchniach. Tymczasem dla maluszków dobrze jest zakupić model z paskiem, tak aby podtrzymywał on stopę. Dzieci chętnie noszą klapki z popularnymi motywami bajkowymi, dlatego też warto zdecydować się właśnie na takie, szczególnie jeśli maluch niechętnie zmienia obuwie. Klapki dla dzieci kosztują niewiele, mają natomiast bardzo szerokie zastosowanie. Kupując je, wybierzmy numer, który aktualnie nosi nasze dziecko, bowiem klapki muszą być idealnie dopasowane do stopy.

Dodaj komentarz