terapia sensoryczna
Strefa Rodzica

Jakie zajęcia oferuje centrum terapii sensorycznej?

Centrum terapii Sensoryczna Kraina zajmuje się prowadzeniem zajęć, które mają na celu usprawnienie funkcjonowania małych dzieci, zwłaszcza tych, które wykazują problemy społeczne, emocjonalne i ruchowe oraz mają problemy z rozwojem mowy. 

Centrum terapii Sensoryczna Kraina – na jaką pomoc mogą liczyć mali pacjenci?

Centrum terapii Sensoryczna Kraina to wyspecjalizowana placówka, w której najmłodsi mogą otrzymać stosowną pomoc. Jest ona skierowana do dzieci, które wykazują trudności z interpretacją bodźców i wrażeń sensorycznych. Symptomami tego typu trudności może być nadwrażliwość (lub wręcz przeciwnie) na bodźce napływające z otoczenie. Charakterystycznym zjawiskiem są również problemy z koncentracją. U wielu dzieci występuje też trudność z prawidłową koordynacją ruchową.

Specyficznym problemem jest także opóźniony rozwój mowy. Grono ekspertów, w tym pedagogów, logopedów i fizjoterapeutów pracuje z małymi pacjentami, aby pomóc im w życiu. Zajęcia obejmują aktywności ruchowe, ale też stymulację zmysłu dotyku. Służą do tego różnego typu narzędzia i akcesoria. Ważnym punktem jest również diagnostyka, która jest podstawą do przygotowania planu pracy z małym pacjentem. Dzięki dobrze prowadzonej terapii sensorycznej można wyeliminować problemy dziecka z komunikowaniem się i kontaktami z rówieśnikami oraz nadwrażliwością na bodźce.

Centrum Terapii Sensoryczna Kraina – jakie zajęcia ma w swoim asortymencie?

Centrum Terapii Sensoryczna Kraina oferuje różnego typu zajęcia, w tym te dotyczące rozwoju mowy. W sytuacji, gdy rodzice czują, że powinni wybrać się z dzieckiem do logopedy, zdecydowanie powinni zasięgnąć porady. Intuicja zwykle ich nie myli. Wczesne rozpoczęcie pracy z ewentualnym problemem jest bardzo ważne. Dzieci, które ukończyły już 3. rok życia, powinny być w stanie mówić bardziej złożone zdania. Wadą, którą warto skonsultować ze specjalistą, jest między innymi seplenienie boczne czy wymowa bezdźwięczna. Każdy regres czy zatrzymanie mowy powinno być dla rodzica sygnałem ostrzegawczym. Zdecydowanie warto w takich sytuacjach skonsultować się ze specjalistą.

Dodaj komentarz