Jedzenie kaszki przez dziecko
Strefa Rodzica

Dlaczego warto podawać niemowlęciu kaszki?

Kiedy niemowlę pozna smak pierwszych warzyw i owoców, nadchodzi czas na wprowadzenie do jego jadłospisu zbóż. Nie ma wątpliwości – są źródłem węglowodanów, a także cennych witamin i składników mineralnych, których młody organizm potrzebuje, by mógł się prawidłowo rozwijać. Czy wiesz, że kaszki przeznaczone dla najmłodszych to produkty zbożowe dopasowane do szczególnych potrzeb niemowląt i małych dzieci? Dowiedz się, dlaczego warto uwzględnić je w codziennym menu malucha!

Kaszka to bezpieczny posiłek dla niemowlęcia

Wybierając produkty zbożowe dla niemowlęcia warto pamiętać, że młody organizm intensywnie się rozwija, dlatego potrzebuje żywności bezpiecznej, dopasowanej do jego wyjątkowych potrzeb – zarówno pod względem wartości odżywczej, jak i konsystencji. Czy wiesz, że kaszki dedykowane najmłodszym to produkty, które odpowiadają na szczególne potrzeby żywieniowe maluchów? Zawarte w nich zboża przechodzą nawet kilkaset testów jakości i bezpieczeństwa, a widoczne na opakowaniu wskazanie wieku (np. po 6., 8. czy 10. miesiącu) jest ułatwieniem w wyborze produktu dopasowanego do etapu rozwoju, na jakim znajduje się niemowlę. Sięgając po taką kaszkę, rodzice mogą mieć pewność, że podają swojemu dziecku posiłek przygotowany z myślą o nim.

Kaszki są źródłem ważnych dla rozwoju składników odżywczych

Kaszki przeznaczone dla najmłodszych to produkty wzbogacane w ważne dla prawidłowego rozwoju* mikro- i makroelementy. Dzięki temu pomagają realizować zapotrzebowanie malucha na składniki odżywcze.

Jakie składniki odżywcze zawierają kaszki przeznaczone dla najmłodszych?

węglowodany – potrzebne dla intensywnie rozwijającego się organizmu,
jod – wspierający rozwój poznawczy – uczenie się oraz pamięć,
wapń i witaminę D – dla mocnych kości i zębów,
cynk, żelazo oraz witaminy A i C – dla wspierania układu odpornościowego,
witaminy z grupy B – w tym tiaminę (B1) dla rozwoju systemu nerwowego, witaminę B6 i biotynę dla metabolizmu energetycznego.

Kaszka to posiłek dobry zarówno na śniadanie, jak i na kolację

Kaszka przygotowana zgodnie z opisem na opakowaniu, stanowi pełnowartościowy[3] posiłek, o odpowiedniej konsystencji dopasowanej do potrzeb młodego organizmu. Podając ją na śniadanie lub kolację rodzice wspierają prawidłowy rozwój swojego dziecka oraz przyzwyczajają je do regularnego spożywania posiłków – to duży krok w kierunku kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Czy wiesz, że…

…przykładem produktów zbożowych dopasowanych do potrzeb niemowląt i małych dzieci są kaszki BoboVita? Poznaj 3 powody, dla których warto podawać je każdego dnia:

zawierają cenne witaminy** (A, C, D, E, B1, B6, biotynę),
zawierają ważne składniki mineralne**, takie jak wapń, żelazo i jod,
są dostępne w wielu uwielbianych przez dzieci smakach.

Kaszki to świetny sposób na wprowadzenie do diety glutenu

Choć gluten jest popularnym alergenem, nie należy opóźniać wprowadzania go do diety dziecka. Pierwsze produkty zawierające gluten należy, zgodnie z zaleceniami ekspertów, podawać w dowolnym momencie po ukończeniu przez niemowlę 17. tygodnia i przed ukończonym 12. miesiącem życia, przy jednoczesnej obserwacji reakcji organizmu malucha na nowy pokarm. Ważne jest, by niezależnie od wieku rozpocząć od niewielkich ilości glutenu – np. w postaci kilku łyżeczek kaszki manny.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Dodaj komentarz