Najlepsze produkty spożywcze dla dzieci
Gry i Zabawy

Dieta dziecka – czym się kierować przy wyborze produktów dla najmłodszych?

W żywieniu niemowląt i małych dzieci kluczowa jest zarówno prawidłowo zbilansowana pod kątem składników odżywczych dieta, jak również odpowiednia jakość wybieranych produktów. Jest to istotne, ponieważ organizm maluszka wciąż intensywnie się rozwija i jest wyjątkowo wrażliwy na wpływ czynników zewnętrznych – w tym również na spożywaną żywność. Jakości warzyw, owoców, mięsa czy ryb nie da się ocenić za pomocą zmysłów. Właśnie dlatego komponując jadłospis najmłodszych członków rodziny, warto wybierać produkty przeznaczone specjalnie dla niemowląt i małych dzieci, które dostarczają odpowiednią ilość składników odżywczych, a przede wszystkim są bezpieczne dla młodego organizmu.

Właściwe żywienie w okresie 1000 pierwszych dni

Pierwsze lata życia to niepowtarzalny czas, w którym sposób żywienia maluszka ma ogromny wpływ na jego harmonijny wzrost i rozwój. Efekty starań rodziców w zakresie komponowania diety są widoczne nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale także w życiu dorosłym! 1000 pierwszych dni życia to okres, w którym programuje się wiele procesów fizjologicznych, rozwija się mózg czy dojrzewa układ pokarmowy. Niemowlęta i małe dzieci nie mają jeszcze w pełni dojrzałych mechanizmów obronnych, które chronią je przed wpływem środowiska zewnętrznego. Właśnie dlatego podawane im posiłki powinny być dopasowane do aktualnych wymagań i potrzeb maluszka – poza wartością odżywczą i odpowiednią konsystencją kluczowa jest jakość oraz bezpieczeństwo wybieranych produktów.

Bezpieczna żywność, czyli jaka?

Wciąż dojrzewający organizm niemowlęcia czy małego dziecka jest wyjątkowo wrażliwy, dlatego wymaga zupełnie innego sposobu żywienia niż dorośli. Odpowiedzią na potrzeby najmłodszych jest żywność stworzona specjalnie z myślą o nich. To produkty, która spełniają wyjątkowo restrykcyjne normy jakości, znacznie bardziej surowe niż produkty ogólnego przeznaczenia – spożywane przez starszych członków rodziny. Jakość ta – zgodnie z przepisami prawa – oznacza zarówno brak substancji dodatkowych (konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku), jak również bezpieczeństwo wykorzystywanych składników, które z wyjątkową starannością są wybierane i sprawdzane. Żywność przeznaczoną dla niemowląt i małych dzieci można rozpoznać po umieszczonym na opakowaniu wskazaniu wieku, które pomaga wybrać produkt dopasowany do etapu rozwoju dziecka i jego umiejętności.

Jakość, której rodzic może zaufać na 100%

Dostosowanie sposobu żywienia do unikalnych potrzeb młodego organizmu może być dla opiekunów nie lada wyzwaniem. Poszukując produktów dla swoich dzieci, powinni sięgać po te, które będą zarówno odpowiednio zbilansowane, jak i bezpieczne, czyli sprawdzone oraz pochodzące z zaufanego źródła. Wsparciem w żywieniu najmłodszych są pełnowartościowe i pyszne posiłki BoboVita, zawierające aż 22 rodzaje warzyw, 17 rodzajów owoców, 3 rodzaje dziko żyjących ryb oraz 6 rodzajów delikatnego mięsa. To jakość, której rodzice mogą zaufać na 100%:

100% warzyw z kontrolowanych upraw,
100% mięsa bez pozostałości antybiotyków i z hodowli bez hormonów,
100% dziko żyjących ryb z certyfikowanych połowów z Atlantyku lub Pacyfiku.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Dodaj komentarz