butelka dla niemowlat
Strefa Rodzica

Butelki dla niemowląt – jak wybrać najlepsze?

Każdy świeżo upieczony rodzic chce zapewnić swojemu dziecku wszystko, co najlepsze, włącznie z akcesoriami, które pomogą mu w prawidłowym rozwoju. Wybór butelki może wydawać się łatwym wyborem, jednak nic bardziej mylnego. Obecny rynek oferuje tyle rozwiązań, że możemy mieć problem z dostrzeżeniem rozwiązania, które najbardziej sprosta naszym oczekiwaniom. Czym zatem kierować się przy wyborze i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Butelka dla niemowląt – szklana czy plastikowa

Istnieje wiele zwolenników tych dwóch rozwiązań. Jednak obecnie pojawia się również wiele przeciwników korzystania z butelek szklanych, bądź plastikowych.

Butelki szklane wciąż uważane są za bezpieczne dla niemowląt. Łatwiej się je wyparza oraz są zdecydowanie trwalsze. Warto jednak pamiętać o tym, że butelkę taką musimy mocno trzymać, aby nie wypadła nam z rąk i nie pobiła się. Warto pamiętać również o tym, że akcesoriów takiego rodzaju nie możemy dać małemu dziecku, aby nie zrobiło sobie krzywdy.

Zatem butelki plastikowe, które są wytwarzane w odpowiednich warunkach i bezpieczne dla dziecka, mogą zaoszczędzić nam sporo czasu i sprawić, że nie będziemy martwili się o skaleczenie. Na uwagę zasługują butelki Avent, które dopasowane są do specyficznych potrzeb maluchów, a dodatkowo bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Butelki z ustnikami oraz uchwyty powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie tylko zapewniają wygodę, ale przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo naszych pociech.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując butelkę dla niemowląt?

W pierwszej kolejności, butelkę dla niemowląt powinniśmy dobrać odpowiednio do wieku dziecka. Takie miejsca jak sklep dziecięcy oferują produkty o różnej pojemności, dzięki czemu możemy w prosty sposób wybrać produkt odpowiedni dla naszej pociechy.

Warto zwrócić również uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest butelka.

Dodaj komentarz