baza kauczukowy
Strefa Rodzica

Baza hybrydowa kauczukowa – czym się charakteryzuje?

Jest niezwykle elastyczna i bardzo dobrze dopasowuje się do paznokcia. Mowa o bazie kauczukowej, która jest nowoczesną wersją podkładu pod hybrydę. Ten produkt sprosta wyzwaniom, które stawia nawet łamliwa płytka z ubytkami.

Baza pod hybrydę to podstawa mocnego i pięknego manicure’u. Powinna zapewnić dobrą przyczepność warstwie kolorowego lakieru. Jeśli popełnisz błąd już na początkowym etapie, nawet starannie wykonana stylizacja nie będzie trwała! Najlepsza baza hybrydowa – oraz top – muszą być więc perfekcyjnie dopasowane do potrzeb naszych paznokci. A są one tak różne, jak my!

Baza stworzona na miarę paznokci

Masz płytkę twardą z natury? Wystarczającym wyborem będzie tradycyjna baza hybrydowa. Jesteś osłabiona lub zestresowana i widzisz, że ten stan wpłynął na kondycję paznokci? Wypróbuj bazę pod hybrydę witaminową lub proteinową. Lubisz nowinki kosmetyczne i niebanalne rozwiązania? Mleczna baza hybrydowa pozwoli Ci stworzyć modny manicure typu „milky” i będziesz mogła zrezygnować z warstw kolorowego lakieru. A co sprawdzi się na kruche i łamliwe paznokcie o nierównej strukturze? Odpowiedzią jest właśnie kauczukowa baza.

Zalety kauczukowej bazy do paznokci

Baza hybrydowa kauczukowa, np. Rubber Base od Cosmetics Zone dopasowuje się nawet do problematycznej płytki. Czym charakteryzuje się ten rodzaj paznokcia? Łatwo go złamać, jest cienki i podatny na urazy. Niekiedy na własne życzenie niszczymy strukturę paznokcia. Dzieje się to, kiedy np. zdrapujemy manicure hybrydowy, zamiast poprawnie go usunąć lub zbyt mocno piłujemy i polerujemy płytkę, kiedy przygotowujemy ją do nałożenia manicure’u.

Dlaczego warto wypróbować właśnie ten rodzaj bazy? Jest ona szczególnie elastyczna. Ściśle przylega do paznokcia, wypełnia ubytki i mocno spaja się z płytką. Dzięki temu nie powstają pod nią zapowietrzenia, które sprawiają, że manicure hybrydowy przedwcześnie odpada. Ten produkt jest ponadto odporny na urazy i nie kruszy się.

Co jeszcze potrafi baza kauczukowa?

Kauczukowa baza hybrydowa nie tylko wypełnia drobne nierówności płytki. Nadaje się również do rekonstrukcji i przedłużenia paznokcia do ok. 5 mm. By nadbudować płytkę, będziesz potrzebowała specjalnego szablonu, lampy UV lub LED oraz akcesoriów, dzięki którym wygładzisz i odtłuścisz płytkę.

Wiele kobiet lubi optymalizować ilość produktów i czas poświęcony na pielęgnację, w tym stylizację paznokci. Kolorowe bazy hybrydowe mogą uprościć wykonywanie manicure’u. Nie trzeba na nie nakładać lakieru. Wystarczy, że zaaplikujesz dwie warstwy bazy o lekkim zabarwieniu i zabezpieczysz je topem. Kolory z palety nude pozwalają stworzyć naturalny i estetyczny efekt.

Kauczukowa baza również występuje w kilku wersjach kolorystycznych. Oprócz standardowego, przezroczystego wariantu, możesz wybrać spośród różnych intensywności krycia, np. w barwie delikatnego różu lub nawet z drobinkami, które subtelnie mienią się w słońcu.

Odpowiedź na problemy z trwałością manucure’u

Jeśli w Twojej kosmetyczce znajduje się już najlepsza dla Ciebie baza i top hybrydowy, to znaczy, że należysz do szczęściar, które znalazły swoje ideały. Dzięki temu możesz tworzyć coraz lepsze i bardziej zaawansowane stylizacje. Warto jednak wypróbować kauczukową bazę, która jest niezwykle lubiana i zyskuje coraz większą popularność, zarówno wśród profesjonalnych stylistek, jak i kobiet, które samodzielnie, we własnych czterech ścianach wykonują manicure hybrydowy. Jeśli Twoje paznokcie są słabe i stylizacja odpada po kilku dniach, właśnie kauczukowa baza może okazać się odpowiedzią na problemy z trwałością zaaplikowanych produktów.

Dodaj komentarz